Dzień Australii

W czwartek, 7 maja 2015 r., w naszej szkole odbył się Dzień Australijski. Jest już tradycją, że co roku związany jest on z innym krajem anglojęzycznym. W tym roku przybliżyliśmy naszym uczniom Australię.

Czwartek był kulminacją działań związanych z Australią. Wcześniej wszystkie klasy brały udział w lekcjach poświęconych ojczyźnie kangurów, podczas których uczniowie uczyli się o geografii, historii i kulturze Australii. Ogłoszone były także konkursy na najładniejszą australijską flagę, plakat związany z Australią, oraz na projekt o Australii.

Uczniowie wykazali się nie tylko pracowitością, ale i pomysłowością, wykonując wiele naprawdę niebanalnych prac. Klasa Vb popisała się swoją wiedzą, podczas wszystkich konkurencji i tym samym wygrała czwartkowe potyczki. Serdecznie gratulujemy!