Wyniki Konkursu „Szkoła marzeń”

Rewelacyjne wyniki etapu okręgowego Konkursu Literacko-Plastycznego „Szkoła marzeń”.

Nasi uczniowie wykonali ok. 40 prac literackich i plastycznych na konkurs „Szkoła marzeń”. Napisali niezwykle dojrzałe eseje, wiersze i wywiady prasowe dotyczące szkoły, którą mogliby nazwać szkołą marzeń.

Dodatkowym utrudnieniem było napisanie prac literackich zgodnie z wysokimi wymaganiami dotyczącymi graficznej strony pracy z zachowaniem m.in. odpowiednich marginesów, czcionki, odstępów między wierszami. Dzieci przygotowały też niezwykle różnorodne i przepiękne prace plastyczne przy użyciu włóczki, papierów kolorowych, tektury, bibuły, itp. Prace literackie zostały wykonane pod kierunkiem p. Aleksandry Marcelińskiej i p. Renaty Słonowskiej, natomiast prace plastyczne pod opieką p. Danuty Michalskiej-Ostrowskiej.

Na ten konkurs wpłynęło łącznie 258 prac, a nasi uczniowie zajęli I, II, III miejsca i wiele wyróżnień!

Wyniki – prace literackie:

• I miejsce – Julia Widerska z kl. Vb
  • II miejsce – Bartek Lekki z kl. Vb, Dominik Matuszek z kl. VIc
  • III miejsce – Patrycja Kanik z IVa

Wyróżnienia I stopnia:

• Julita Kwiatkowska z kl. VIa
  • Marta Pławecka kl. VIa
  • Natalia Pasławska z kl. VIa
  • Arkadiusz Foltyn z kl. VIa
  • Aleksandra Fiałkowska z kl. VIc
  • Julia Tobias z kl. IVa
  • Natalia Rusin z kl. IVc

Wyniki – prace plastyczne:

• II miejsce – Patrycja Kanik z IVa , Natalia Sobańska z kl. Va

Wyróżnienia I stopnia:

• Anna Kierczak z kl. IVa
  • Maja Malarz z kl. IVa
  • Natalia Rusin z kl. IVc
  • Aleksandra Stojanowska z kl. VIc

Serdecznie gratulujemy! Należy dodać, że dwie dziewczynki zostały nagrodzone w obu kategoriach: literackiej i plastycznej! Są to: Patrycja Kanik z IVa i Natalia Rusin z IVc.

Natomiast praca literacka Julii Widerskiej z kl. Vb, która zdobyła I miejsce, zostanie wysłana do Warszawy celem udziału w ogólnopolskim konkursie. Trzymamy za Julkę mocno kciuki, tym bardziej, że jury przyznało tylko jedno pierwsze miejsce w kategorii praca literacka!

Aleksandra Marcelińska

Na zdjęciu Julia Widerska z kl. Vb – laureatka I miejsca w Konkursie Literacko-Plastycznym „Szkoła marzeń” (w etapie okręgowym) w kategorii praca literacka.