Konkurs Ortograficzny

II etap Konkursu Ortograficznego dla klas V odbył się 27 marca 2015. O tytuł Mistrza Ortografii ubiegało się aż troje uczniów, którzy w I etapie konkursu nie popełnili ani jednego błędu.  Byli to: Julia Widerska z Vb, Bartosz Lekki z Vb i Dominika Kanik z Vc, którzy w I i II etapie wykazali się dużą znajomością zasad ortograficznych  i wyjątków.

Mistrzem Ortografii klas V został Bartosz Lekki z Vb, który miał tylko trzy drobne pomyłki dotyczące wyjaśnienia pisowni danych wyrazów. II miejsce zajęła Dominika Kanik z Vc (4 pomyłki), a III miejsce zdobyła Julia Widerska z Vb. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w ortografii i nie tylko.

Mistrz Ortografii klas VI został już wyłoniony w I etapie. Ten zaszczytny tytuł uzyskał Dominik Matuszek z klasy VI c. Natomiast o II miejsce walczyły jego koleżanki z klasy: Sara Wagner i Martyna Rumian, które w I etapie popełniły taką samą liczbę błędów (4). II miejsce uzyskała Sara Wagner z VIc, która popełniła tylko jeden błąd, natomiast III miejsce przypadło Martynie Rumian (3 błędy).

Gratulujemy serdecznie i cieszymy się, że laureaci tak dobrze znają polską ortografię, która jest trudna i pełna wyjątków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *