Wspomnienie o Irenie Sendlerowej

Wyniki konkursu literacko-plastycznego „Wspomnienie o Irenie Sendlerowej” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 3 w Bielsku-Białej.

Po oglądaniu na lekcji języka polskiego fragmentów filmu o Irenie Sendlerowej i czytaniu książki Renaty Piątkowskiej pt. „Wszystkie moje mamy” uczniowie z kl. Vb, VIa i VIc przygotowali prace na konkurs dotyczący pełnej poświęcenia działalności Ireny Sendlerowej, która uratowała od śmierci ok. 2500 dzieci żydowskich.

Dominik Matuszek z kl. VIc napisał piękną pracę literacką w formie kartki z pamiętnika i uzyskał III miejsce. Natomiast w kategorii część plastyczna Angelika Kuś z kl. VIa zajęła II miejsce, a Paweł Konior kl. Vb – III. Dnia 16 stycznia br. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Szkole Podstawowej nr 36, na które pojechali uczniowie wraz z opiekunem p. Aleksandrą Marcelińską.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i zachęcamy do wzięcia udziału w wielu innych konkursach, m.in. „Szkoła marzeń” lub „Tworzymy własne wydawnictwo” (konkurs na napisanie baśni organizowany przez Książnicę Beskidzką).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *