II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego

Dnia 12 stycznia 2015 roku odbył się II etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Bielsku-Białej. Ten etap był szczególnie trudny, gdyż pytania znacznie wykraczały poza zakres wiedzy i umiejętności ucznia kl. VI.

Uczestnicy konkursu mieli m.in za zadanie napisać reportaż – formę dziennikarską, którą piszą zazwyczaj gimnazjaliści z kl. III. Z 97 uczniów biorących udział w tym etapie konkursu do ostatniego, wojewódzkiego etapu przeszło tylko 28 uczniów z Bielska, Żywca i innych miejscowości.

Nasi uczniowie uzyskali wysokie wyniki, np. 35 p. na 50, jednak największy sukces odniosła Julita Kwiatkowska z kl. VIa, która przeszła do wojewódzkiego etapu! Julita otrzymała 42 p. na 50 możliwych. Serdecznie gratulujemy Julicie tak wspaniałego wyniku i trzymamy kciuki, by 26 lutego br. jak najlepiej wypadła w ostatnim etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

Na zdjęciu widać uczniów, który przeszli do II etapu konkursu. Od lewej stoją: Marta Pławecka (VIa), Natalia Pasławska (VIa), opiekun p. Aleksandra Marcelińska, Julita Kwiatkowska (VIa), Mateusz Merta (VIc) i Dominik Matuszek (VIc).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *