Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 7 listopada 2014 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie z klasy VIc pod opieką pani Aleksandry Marcelińskiej, p. Marzeny Grzybowskiej i p. Eweliny Biegun przygotowali ważną akademię upamiętniającą fakt odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli.

Szóstoklasiści z powagą wyrecytowali patriotyczne wiersze, zaprezentowali 10 przykazań współczesnego Polaka, pięknie zaśpiewali pieśni: „Rotę” i „Moją Ojczyznę” oraz przygotowali dwie prezentacje multimedialne: o wydarzeniach dotyczących odzyskania niepodległości oraz o sławnych Polakach, z których możemy być dumni, m.in. pisarzach, poetach, naukowcach. Uczniowie naszej szkoły w skupieniu wysłuchali tej cennej lekcji historii.