Narodowe czytanie Henryka Sienkiewicza

W czwartek 25 września 2014 roku przyjechały do naszej szkoły panie z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Zostały one zaproszone przez nauczycieli: p. A. Marcelińską, p. O. Pękalę i p. K. Moczydłowską.

W ramach zainicjowanej przez Prezydenta Polski – Bronisława Komorowskiego – akcji Narodowe Czytanie panie bibliotekarki przedstawiły historię życia Henryka Sienkiewicza w formie ciekawej prezentacji multimedialnej. Czytały również fragmenty dzieł sławnego pisarza i wyświetlały interesujące sceny z filmów pt.: Ogniem i mieczem, Krzyżacy, Potop. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, na których przybijali pieczątki.

Spotkanie zakończyło się quizem. Kto dobrze odpowiedział na pytanie dostawał karteczkę z żółtą buźką. Dzieci z jedną buźką otrzymały nagrodę, np. książkę, kolczyki lub domino. Uczniom bardzo podobało się to spotkanie i bardzo miło je wspominają.