Konkurs recytatorski „Poezja pod Groniczkami”

W dniu 5 czerwca 2018 odbył się Konkurs recytatorski „Poezja pod Groniczkami”. Wzięło w nim udział 33 uczniów z klas: 4-7. Recytowali uczniowie z klas: 4a, 4c, 4d, 4f, 5b, 6a, 6c, 7c.Uczniowie recytowali wiersze o tematyce lekkiej, żartobliwej. Wśród autorów wierszy dominowali: Jan Brzechwa i Julian Tuwim, Maria Konopnicka. Konkurs zorganizowały nauczycielki języka polskiego: p. Aleksandra Marcelińska  i p. Wioleta Oleksy-Nocoń, które wspólnie z p. Katarzyną Moczydłowską oceniały recytację uczniów.

Wyniki konkursu:

NAGRODA GRAND PRIX – MICHAŁ ENGLERT Z 7c (za recytację wiersza Tadeusza Różewicza  pt. List do ludożerców”)

I miejsce

Anna Kasztura z 5b (za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. Pchła szachrajka”) i Zuzanna Buryan z 7c (za recytację wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego pt. Deszcze”)

II miejsce

Antonina Król 5b (za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. Siedmiomilowe buty”) i Maja Durbajło z 6a (za recytację wiersza Marii Konopnickiej  pt. Stefek Burczymucha”)

III miejsce

Julia Dziendziel k z 4f (za recytację wiersza Jana Brzechwy pt. Kłamczucha”) i Dominika Rzeszutek  4f (za recytację wiersza Agnieszki Galicy pt. Komputer zachorował”)

wyróżnienia

Michał Papuga z 4a (za recytację wiersza Jan Brzechwy  pt. Włos”)

i Zofia Grubecka z 4c (za recytację wiersza Juliana Tuwima  pt. Zosia Samosia”)

Oliwia Wójcik  5b za najdłuższy recytowany wiersz pt. Zoo” Jan Brzechwy

Karolina Kucharczyk z 5b za własny wiersz.