Święto liczby Pi

14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystych obchodach święta liczby pi, które odbyły się w IV Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Bielsku-Białej. W ramach festiwalu mogliśmy wysłuchać ciekawych wykładów popularnonaukowych, zobaczyć niezwykłe eksperymenty fizyczne i chemiczne, a także wziąć udział w konkursie szybkiego liczenia.

Trzyosobowa reprezentacja w składzie: Aleksandra Stojanowska kl. Vc, Michał Fuczik kl. Va i Wiktor Przybyła kl. Va wywalczyła III miejsce dla naszej szkoły. Punktem kulminacyjnym spotkania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Soroban – najprostszy kalkulator świata”. W tej kategorii wyróżniony został soroban Weroniki Kubicy z kl. IVb i Aleksandry Stojanowskiej z kl. Vc.