Narodowe Czytanie „Lalki” Bolesława Prusa

W czwartek 1 października 2015 roku przyjechały do naszej szkoły panie z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas szóstych, którzy z wielkim zainteresowaniem wysłuchali tej cennej lekcji.

W ramach zainicjowanej przez Bronisława Komorowskiego akcji Narodowe Czytanie panie bibliotekarki przedstawiły historię życia Bolesława Prusa w formie ciekawej prezentacji multimedialnej. Czytały również fragmenty dzieła sławnego pisarza i wyświetlały interesujące sceny z  adaptacji filmowej „Lalki”.

Na zakończenie panie zorganizowały quiz, który wykazał, że nasi uczniowie bardzo dużo zapamiętali z tego interesującego spotkania z literaturą. Za prawidłowe odpowiedzi szóstoklasiści otrzymali książki, zakładki i naklejki. Uczniom bardzo podobało się to spotkanie i miło je wspominają.