Konkurs wiedzy o Bielsku-Białej

Nasi uczniowie znów nie zawiedli!

9 listopada br. w Urzędzie Miejskim odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu historycznego „Dziedzictwo Kulturowe Regionu – Konkurs Wiedzy o Bielsku-Białej”.

Z finalistami spotkał się zastępca prezydenta Waldemar Jędrusiński. Podczas spotkania wręczono młodym pasjonatom historii Bielska-Białej  nagrody oraz dyplomy. Spośród 24 uczestników etapu pisemnego, który odbył się w Bielskiej Szkole Przemysłowej 16 października, wyłoniono 10 najlepszych, którzy wzięli udział w finale ustnym.

W tym roku konkurs miał szczególną oprawę z racji przypadającej rocznicy 100-lecia odzyskania niepodległości. Młodzież prócz wiedzy o historii i kulturze Bielska-Białej musiała się wykazać wiadomościami z zakresu dziejów walki o niepodległość, tworzenia struktur niepodległego państwa polskiego oraz historii walk o granice II Rzeczpospolitej.

Nasi uczniowie znów nie zawiedli i godnie reprezentowali naszą Szkołę. Aż czterech naszych uczniów znalazło się w finale, a ich osiągnięcia budzą podziw.

Oto wyniki:

• Wiktoria Warot z 8c –  I miejsce