Wyniki konkursu dotyczącego znajomości baśni H. Ch. Andersena

Konkurs dotyczący znajomości baśni H. Ch. Andersena odbył się 6 marca 2018 r. i wzięło w nim udział 24 uczniów z klas 4 (4a – 4d, 4e i 4f ), którzy wykazali się rewelacyjną znajomością pięciu popularnych baśni duńskiego bajkopisarza: „Calineczki”, „Dziewczynki z zapałkami”, „Słowika”, „Dzikich łabędzi” i „Brzydkiego kaczątka”.

Konkurs przypominał popularny teleturniej „Jeden z dziesięciu”. Pytania do niego przygotowała p. Aleksandra Marcelińska (ok. 30 pytań do każdej baśni), a w jury zasiadła p. Wioletta Oleksy-Nocoń. Konkurs trwał 2 godziny i składał się z trzech etapów (do następnego etapu przechodzili uczniowie, którzy uzyskali największą liczbę punktów).

Róża Kędroń  (kl. 4f) – 10p.

Dominika Rzeszutek (kl. 4f) – 9,5 p.

Daria Szymańska (kl. 4a) – 9 p.

Miłosz Czanderna (kl. 4f) – 9 p.

wyróżnienia

Marta Wierzbanowska (kl. 4a) – 8,5 p.

Natalia Musioł (kl. 4a) – 8,5 p.

Patrycja Wala (kl. 4f) – 8,5 p.

Do ostatniego trzeciego etapu doszło też dwoje uczniów, który wykazali się bardzo dobrą znajomością baśni: Dorota Chrobak z IVf i Paweł Kociołek z 4e.