Caritas – rozstrzygnięty konkurs na kartkę świąteczną

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej już po raz drugi rozpisał konkurs na kartkę świąteczną z tradycyjnym motywem świątecznym. Konkurs adresowany jest do wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas i uczniów szkół, w których działa Wolontariat Caritas. W tym roku w projektach miały pojawić się religijne i regionalne motywy bożonarodzeniowe.

Na konkurs wpłynęły aż 192 prace plastyczne w różnych technikach: rysowane, malowane, collage, wyszywane, decoupage, witraże bibułkowe, etc. Jury musiało zbierać się dwukrotnie, aby zapoznać się ze wszystkimi projektami i wybrać najlepsze prace. Ostatecznie wyróżniono 22 prace. Jury brało pod uwagę religijne, tradycyjnie polskie i regionalne motywy związane ze świętami Bożego Narodzenia zaprezentowane w projekcie. Doceniano wyobraźnię w przedstawieniu tradycyjnych motywów i kreatywność w użyciu różnych technik plastycznych. Chociaż na konkurs nie planowano przyjmować prac przestrzennych, kreatywność młodych artystów spowodowała, że oceniono i nagrodzono również pracę o charakterze przestrzennym.

22 prace wyróżnione zostaną wydrukowane jako kartki świąteczne Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej. Dochód ze sprzedaży kartek zostanie przeznaczony na działalność charytatywną Caritas.

Pozostałe projekty kartek zgłoszone do konkursu, Caritas prześle swoim darczyńcom i osobom samotnym z życzeniami świątecznymi.

W II edycji konkursu na tradycyjną kartkę świąteczną Caritas nagrodzone zostały:

Boroń Kalina 9 lat Zespół Szkolno-Przedszkolny w Osieku
Buchowska Maja 12 lat Szkoła Podstawowa Tow. Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej
Byrdziak Bernadeta 15 lat SP nr 1 im. G. Morcinka z Oddziałami Gimnazjalnymi w Skoczowie
Cholewa Gabriela i Wnęk Andżelika 19 lat ZS nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi 2 w Andrychowie
Chromik Julia 15 lat Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pogórzu
Fiedor Natalia 12 lat Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzykowicach
Kanik Patrycja 12 lat Szkoła Podstawowa nr 13 w Bielsku-Białej
Kaps Zuzanna 11 lat Szkoła Podstawowa Tow. Szkolnego im. M. Reja w Bielsku-Białej
Kisiała Patrycja 14 lat Gimnazjum w Ochabach Małych
Klimus-Baranowski Konrad 10 lat Szkoła Podstawowa im. Jana Marka w Pogórzu
Kuczera Wioleta 15 lat Gimnazjum w Ochabach Małych