Rozstrzygnięcie konkursu „Tworzymy własne wydawnictwo”

Dnia 28 kwietnia 2017 odbyło się w Książnicy Beskidzkiej przy ul. Słowackiego uroczyste rozstrzygnięcie XVIII Edycji Międzynarodowego Konkursu Polsko-Czesko-Słowackiego z cyklu „Tworzymy Własne Wydawnictwo”. Tajemnicze miejsca mojego miasta. Historia, która może się zdarzyć.

Zanim uczniowie poznali werdykt jury, obejrzeli piękny monogram wyreżyserowany przez pana Jacka Lisickiego – nauczyciela z II Liceum Ogólnokształcącego im. A. Asnyka. Występował w nim Paweł Gabor, który doskonale zagrał przeżywającego wiele rozterek niewidomego chłopca.

Na konkurs, na którego należało napisać samodzielnie książkę i pięknie ją zilustrować wpłynęło aż 69 prac. Odznaczały się one bardzo wysokim poziomem literackim i graficznym. Jury przyznało, że Konkurs ten jest niezwykle trudny i z roku na rok wzrasta jego ranga. Nasi uczniowie zyskali II i III miejsca w dwóch kategoriach wiekowych. Jest to ogromny sukces, ponieważ jury przyznało nagrody tylko nielicznym autorom, których książki odznaczały się najpiękniejszą oprawą graficzną oraz zaskakującą i oryginalną treścią.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły:

• II miejsce Natalia Stojanowska z klasy 5c (autorka tekstu i ilustracji)
  • III miejsce Wiktor Matuszek z klasy 5c (autor tekstu) i Malwina Kędroń z 5c (autorka ilustracji)

Książki te zostały napisane pod opieką pani Aleksandry Marcelińskiej.

W drugiej kategorii wiekowej:

• II miejsce Michał Englert z 6c (autor tekstu) i Olga Filipowicz z 6c (autorka ilustracji)

Książka ta została napisana pod opieką pani Wiolety Oleksy-Nocoń.

Serdecznie gratulujemy laureatom Konkursu i zachęcamy  do dalszych publikacji.