Bielski Mistrz Ortografii 2017

Wyróżnienie dla Michała Całusa – ucznia kl. 6b

Dnia 21 kwietnia 2017 odbyło się w Szkole Podstawowej nr 24 w Bielsku-Białej IV Międzyszkolne Dyktando dla Uczniów klas IV-VI o tytuł Bielskiego Mistrza Ortografii 2017.

Daną szkołę mogli reprezentować tylko dwaj uczniowie, którzy wykazali się najlepszą znajomością zasad ortograficznych oraz wyjątków.  W dyktandzie wzięło udział ponad 20 uczniów z różnych szkół z Bielska-Białej, Kóz, Międzybrodzia Bialskiego.

Z naszej szkoły na to dyktando  pojechali dwaj chłopcy: Michał Całus z kl. 6b, który w Konkursie Ortograficznym dla klas VI, przeprowadzonym przez p. Aleksandrę Marcelińską w listopadzie 2016 r.  zajął pierwsze miejsce oraz Oliwer Wawak z kl. 5c, który jako jedyny z uczniów z kl. IV-VI nie popełnił żadnego błędu w szkolnym konkursie.

IV Międzyszkolne Dyktando w Szkole Podstawowej nr 24 było bardzo trudne i długie. Chłopcy bardzo się starali i napisali bardzo dobrze swoje prace. Michał stracił kilka punktów z interpunkcji, która była bardzo surowo oceniana.

Michał Całus uzyskał wyróżnienie!

Gratulujemy mu serdecznie i życzymy dalszych sukcesów w wielu innych konkursach, nie tylko ortograficznych.