Warsztaty biblioterapeutyczne

Na zaproszenie p. A. Marcelińskiej dnia 1 października 2013 r.  przyjechała do naszej szkoły pani bibliotekarka z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-­Białej i przeprowadziła warsztaty biblioterapeutyczne pt. „Przyjaciel to skarb” dla kl. IVb.

Biblioterapia pomaga zrozumieć i pokonać problemy, pokazuje jak sobie radzić z określonym problemem, sytuacją, integruje  osoby nieprzystosowane społecznie, przynosi ulgę  w cierpieniu, wzmacnia  poczucie własnej wartości, zmniejsza lęk, stres, łagodzi agresję, wzmacnia motywację do uczenia się, pomaga samotnym, nieśmiałym, zakompleksionym, mało aktywnym. Zajęcia biblioterapeutyczne rozpoczynają się zabawą integrującą grupę, następne odbywa się biblioterapia właściwa, czyli głośne czytanie tekstu przez prowadzącego. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z atrakcyjnych zajęć i dziękowali prowadzącej za interesujące warsztaty dotyczące znaczenia przyjaźni.