Wydarzenia i osiągnięcia 2019/2020

WYDARZENIA I OSIĄGNIĘCIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 13 W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Lp.DataWydarzenia szkoły/osiągnięcia uczniów
1.4.10.2019Wieczorek poetycki „Pamięć i nadzieja”
2.11.10.2019Ślubowanie klas pierwszych
3.22.10.2019Bajarz Roku – Emilia Siedlaczek – wyróżnienie
4.4.11.2019Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego – do drugiego etapu przeszła Magda Maślanka
5.6.11.2019Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Angielskiego – do drugiego etapu przeszli:  Magda Maślanka, Justyna Galant
6.8.11.2019Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii – do drugiego etapu przeszedł Jakub Grzegorczyk
7.19.11.2019„W krainie poezji Józefa Ratajczaka” – Emilia Siedlaczek – wyróżnienie
8.20.11.2019Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Rosyjskiego – do drugiego etapu przeszła Oleksandra Tkachuk
9.24.11.2019XIV Ogólnoszkolny Miejski Konkurs „Bajarz Roku” – Anna Kasztura
10.26.11.2019II miejsce – Międzyszkolny Konkurs „Dziedzictwo Kulturowe Regionu – Konkurs Wiedzy o Bielsku – Białej” – Marcin Wójcicki (6a) – I miejsce, Małgorzata Malarz (6d) – IV miejsce, Agata Pawlas (5f) – IX miejsce.
11.26.11.2019

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – tenis stołowy dziewcząt klasyfikacja drużynowa – II miejsce M. Kisiel, O. Maga, N. Musioł
12.29.10.2019

 

I miejsce, dwa II miejsca, dwa III miejsca oraz trzy wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Widok z mojego okna”.

Kategoria rysunek:

I miejsce –Gabriela Widerska 5f,

II miejsce- Dominika Sieczek 6a i Paulina Stojczyk 6b,

III miejsce- Nikodem Cempel 5a,

wyróżnienie- Karina Dudek 6e i Lena Kowalska 5a.

Kategoria kolaż: II miejsce Bartosz Michalski 5a i Wiktor Dworak 5e.

13.16.12.2019

 

Uczniowie zakwalifikowani do II stopnia XV Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów 2019/2020:  Paweł Gach kl. 8b, Mateusz Pławecki kl. 8a,  Magdalena Maślanka kl. 8c, Wiktor Matuszek kl. 8c
14.4.12.2019Konkurs plastyczny organizowany przez Dom Kultury w Olszówce „Aniołek na Święta”. III miejsce – Miłosz Sieczek 5b, wyróżnienie – Maja Klajner 5e.
15.16.12.2019

 

Konkurs plastyczny organizowany przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej „Upcykling czyli ekologiczna kartka świąteczna”.

I miejsce – Adrian Borak 5e, wyróżnienie – Agata Pawlas 5f.

16.20.12.2019II miejsce w olimpiadzie PCK w rejonie – Maja Biel, klasa 8a
17.20.12.2019

 

I miejsce dziewcząt w Mistrzostwach Bielska – Białej w Sztafetowych biegach przełajowych: Jaromin Oliwia, Konieczna Malwina, Król Antonina,  Kowrygo Antonina, Szymańska Daria, Krupa Nikola, Bakalarska Nikola, Konieczna Liliana
18.20.12.2019

 

II miejsce dziewcząt w 1/4 finału wojewódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych:  Jaromin Oliwia, Konieczna Malwina, Król Antonina,  Kowrygo Antonina, Szymańska Daria, Krupa Nikola, Łukaszewska Judyta, Konieczna Liliana.
19.20.12.2019

 

IV miejsce chłopców w 1/4 finału wojewódzkiego w sztafetowych biegach przełajowych: Kiwior Nikodem, Damek Jakub, Kowalczyk Jakub, Pawlik Kacper, Wątroba Tymek, Fabiański Adam, Gadacz Jakub, Papuga Kajetan.
20.7.01.2020Szymon Banasik z kl. 5b zdobył wyróżnienie na okręgowym etapie 5. edycji zorganizowanego przez senacką Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej oraz Fundację  im. Św. Cyryla i Metodego konkursu „List do Taty”
21.9.01.2020Konkurs Matematyczny o Puchar Dyrektora V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej – zakwalifikowani do finału: Magda Maślanka, Wiktor Matuszek, Maja Biel.
22.4.02.2020Natalia Stojanowska  kl. 7b   III  miejsce – Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Kotyliony” , org. DK Komorowice
23.17.02. 2020Oliwia Maga kl. 8a – Laureatka miejskiego etapu Konkursu Recytatorskiego „Słońce, słońce i życie …”
24.19.02.2020Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Geografii – do finałowego etapu przeszedł Jakub Grzegorczyk
24.5.03.2020II Festiwal Słowa

X Międzyszkolny konkurs „Mistrz Pięknego Czytania”:

Natalia Białek – II miejsce

Anna Bielnik – III miejsce

Maja Lejawka – wyróżnienie

25.6.03.2020VII Festiwal Słowa

kat. turniej recytatorski kl. 4-6:

Izabela Pędrys – I miejsce

Emilia Siedlaczek – III miejsce

kat. turniej recytatorski  kl. starsze 

Oliwia Maga – I miejsce

Anna Kasztura – III miejsce

kat. piosenka artystyczna:

Julia Kubica, Anna Kasztura – I miejsce

Maja Lejawka – II miejsce

Katarzyna Lisak – II miejsce

26.9.03.2020Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii – Jakub Grzegorczyk kL. VIIIb
27.16.04.2020Konkurs „Mieszkam w Beskidach”

Nagroda Dyrektora GOK Świnna

Wiktor Matuszek, 8c

Natalia Stojanowska, 8c

Kategoria wyróżnienia Dyrektora GOK Świnna

Miłosz Sieczek, 5b

Antonina Król, 7b

Maciej Tobias, 4a

Kategoria Mama, Tata i ja

Mateusz Baron, 5d

Rysunek 7-9 l. III miejsce

Franciszek Pawlas, 2a

Rysunek 10-12 l.

II miejsce – Milena Gajda, 6e,  Natasza Kasperek, 6e,

Rysunek 10-12 l.

III miejsce – Nikodem Cempel, 5a

Rysunek 10-12 l.

wyróżnienie:

Wiktoria Nieć, 5d

Paulina Stojczyk, 6b

Izabela Brączek, 6b

Karina Wysokolian, 6b

Rysunek 13-15 lat I miejsce

Maja Durbajło, 8a,

Rysunek 13-15 lat II miejsce

Milena Byrska, 8c,

Rysunek 13-15 lat wyróżnienie

Malwina Kędroń ,8c,

Wyklejanka kolaż 10-12 l. wyróżnienie

Julia Syc, 5b,

Multimedia:

I miejsce – Konrad Dolata, 7b,

Multimedia

II miejsce – Zuzanna Pilorz, 8c,

Formy przestrzenne 10-12 l.

wyróżnienie:

Antoni Nycz, 5f,

Zuzanna Nycz, 4a,

Formy przestrzenne 13-15 l.

Natalia Hanula, 8b – wyróżnienie

Fotografia 10-12 l.

I  miejsce – Teresa Wszołek, 4b,

Fotografia 10-12 l.

II  miejsce – Laura Wapińska, 6b,

Fotografia 10-12 l.

III  miejsce – Natasza Słoniec, 6b,

Fotografia 10-12 l.

wyróżnienie:

Mikołaj Borkowski, 6e,

Dominika Rzeszutek, 6f,

Fotografia 13-15 l.

wyróżnienie – Malwina Kędroń, 8c,

Makieta 10-12 l.

II miejsce – Nikola Bakalarska, 5d,

Makieta 10-12 l.

III miejsce  – Lena Dudzik, 6e,

Makieta 10-12 l.

wyróżnienie:

Liliana Konieczna, 5a,

Maja Świątnicka, 5a,

Izabela Pędrys, 5a,

Oliwia Jaromin, 6b,

Jagoda Klaja, 6e,

Maja Harańczyk, 6e,

Maciej Brzozowski, 6e,

Kamil Goliński, 6e,

Dariusz Drożdż, 6e,

Amadeusz Knyps, 6e,

Makieta 13-15 l.

II miejsce – Marta Słaboszewska, 7b,

Malarstwo na szkle 10-12 l.

wyróżnienie – Patrycja Wala, 6f,

Poezja, proza 7-9 l.

III miejsce – Zofia Żak, 4a, Jakub Harańczyk, 4a,

Poezja, proza 10-12 l.

I miejsce:

Maciej Fajfur, 6e,

Karina Dudek, 6e,

Oliwia Bacia, 6e,

Agata Pawlas, 5f,

Poezja, proza 10-12 l.

II miejsce – Maria Bielnik, 6e,

Poezja, proza 10-12 l.

III miejsce:

Maja Harańczyk, 6e,

Kacper Jędrusik, 6b,

Filip Bobkiewicz, 5a,

Malwina Konieczna, 6b,

Natalia Tyrała, 5c,

Kamila Lasko, 5c,

Milena Szecówka, 5c,

Paulina Sołtys, 5c,

Zofia Wilczyńska, 5c,

Wiktoria Kręcichwost, 6e,

Zofia Sordyl, 5a,

Zofia Nycz, 5d,

Poezja, proza 13-15l.

I miejsce – Daria Kijowska, 7c,

Poezja, proza 13-15 l.

III miejsce:

Wiktor Matuszek, 8c,

Amelia Kowalczyk, 7c,

28.06.2020Mistrzostwa Bielska-Białej w piłce ręcznej dziewcząt I miejsce Kowrygo Antonina, Sieczek Dominika,  Musioł Natalia, Krupa Nikola, Szymańska Daria, Winnicka Oliwia  wszystkie 6a

Mardaus Maja, 5d

Janik Weronika, Przeklasa Zuzanna, 6c

Grzegorzek Zuzanna, Pilorz Anna, 6d

Hołdyk Oliwia, Harańczyk Maja, 6e

Łukaszewska Judyta, 6f

II miejsce w Mistrzostwach Bielska-Białej w koszykówce dziewcząt

Kowrygo Antonina, Sieczek Dominika,  Musioł Natalia, Krupa Nikola, Szymańska Daria, Winnicka Oliwia – wszystkie z kl. 6a

Mardaus Maja, 5d

Przeklasa Zuzanna, 6c

Hołdyk Oliwia, Harańczyk Maja, 6e

Łukaszewska Judyta, Łukaszewska Karolina, 6f

Konieczna Malwina, 6b

29.06.2020Laureaci  konkursu dotyczącego znajomości baśni H. Ch. Andersena (dla kl. IV)

I miejsce – Adam Fabijański, kl. 4a

II miejsce – Zuzanna Nycz, kl. 4a

III miejsce – Zofia Żak, kl. 4a

wyróżnienie – Bartosz Mąka, kl. 4a

30.02.2020Szkolny konkurs plastyczny „Zima”:

I miejsce – Anna Kasztura 7b

II miejsce – Izabela Brączek 6b

III miejsce – Daria Kijowska 7c

wyróżnienie – Oliwia Jaromin 6b

31.03.2020Szkolny konkurs historyczny z okazji Dnia Patrona Szkoły Władysława Jagiełły:

kategoria: plakat:

I miejsce – Hanna Bączyk 5e

II miejsce – Paweł Rusin 5a

II miejsce – Paulina Sołtys 5c, Natalia Tyrała 5c

kategoria: prezentacja multimedialna:

I miejsce – Maksymilian Klimunt 5c

II miejsce – Szymon Tobias 5f

III miejsce – Lena Leśna 5a

32.06.2020Kangur Matematyczny 2020

klasa 2

Badowski Sz., Pokrzywa T.

klasa 3

Krzak P., Dworak M., Świerczek O.

klasa 4

Fabiański A.

klasa 5

Tobias A., Dworak W., Lasko K., Lasko J., Bacia O., Tyrała N.

klasa 6

Goliński K. (wynik bardzo dobry), Papuga M., Konior D., Dudek K.

klasa 7

Babińska Z., Kisiel M., Leśna P.

klasa 8

Maślanka M., Matuszek W., Kotlarczyk W., Gach P.

33.06.2020II miejsce we współzawodnictwie sportowym w Miejskich Igrzyskach Dzieci oraz V miejsce we współzawodnictwie sportowym w Miejskich Igrzyskach Młodzieży
34.06.2020Maja Biel kl. 8a – II miejsce w rejonowej olimpiadzie PCK,

X edycja miejskiego konkursu „Szanuj energię, chroń klimat”

Hubert Makowski, Mateusz Baron, Wojciech Kanik – kl.5d – II miejsce;

Martyna Kamińska – kl. 6e – II miejsce;

Karina Kliś, Emilia Kastelik – kl. 5d – III miejsce;

Antonina Król – kl. 7b – wyróżnienie;

Franek Pawlas kl. 2a – wyróżnienie

35.06.2020Międzyszkolny konkurs plastyczny „Kotyliony”- Natalia Stojanowska III m. (org. MDK)
36.06.2020Międzyszkolny konkurs recytatorski „Słońce, słońce i życie…” – Oliwia Maga –laureatka
37.02.2020VII Festiwal Słowa, kat. „Mistrz Pięknego Czytania”

Kat. 4-6

Izabela Pędrys – III miejsce

kat. 7-8

Natalia Białek – I miejsce

Anna Bielnik – III miejsce

Maja Lejawka – wyróżnienie

38.06.2020Turniej recytatorski

kat. 4-6

Izabela Pędrys – I miejsce

Emilia Siedlaczek – III miejsce

kat. 7-8

Oliwia Maga – I miejsce

39.06.2020Piosenka Artystyczna

Julia Kubica – I miejsce.
Maja Lejawka, Katarzyna Lisak – III miejsce

 

Leave a Reply